Teslimat

1.Ürün Temin Koşulları ?

Miin.com.tr üzerinden satılan ürünler mağaza ve merkez stoklarla sınırlıdır. Müşteri siparişinin ardından ürünün mağazalardaki ve merkezdeki stoğu kontrol edilir, stoğu tükendiği için temin edilemeyen ürünlerle ilgili olarak müşteriye bilgi verilerek ödemesi iade edilir.

2. Teslimat süresi nedir?

Miin.com.trde satılan tüm ürünler Miin  Mağazalarından veya merkez stoktan tedarik edilerek 2-7 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Kargoya teslim edilen İstanbul içi gönderilerin 1 iş günü, İstanbul dışı gönderilerin ise 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Kargo firması, siparişinizi –iş günleri– 09.00-18.00 saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim edecektir.

3. Satın aldığım ürünü teslim alırken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Miin.com.trden satın almış olduğunuz siparişlerinizin teslimatı 200 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

4. Siparişim hangi kargo firması ile teslim edilecek?

Miin.com.trden satınalmış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı anlaşmalı kargo şirketimiz YURTİÇİ Kargo firması aracılığı ile yapılmaktadır.

5. Türkiye'nin her yerine teslimat yapıyor musunuz?

Dağıtım ağımız YURTİÇİ Kargo dağıtım ağı ile sınırlıdır. Şu anda Türkiye sınırları için en fazla noktaya teslimat YURTİÇİ Kargo firması tarafından yapılmaktadır.

6. Siparişim YURTİÇİ Kargo tarafından bana ulaştırılamaz ise ne yapmalıyım?

Siparişleriniz için belirlediğiniz adrese İstanbul içi 1 iş günü, İstanbul dışı 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Varış gününde adresinizde bulunamaz iseniz kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılarak gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilmektedir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz MİİN merkezine iade edilmektedir. Merkez depoya ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir.

7. Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Miin.com.trye ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.

İade & Değişim

1. Miin.com.tr’den satın almış olduğum ürünleri iade edebilir miyim?

Miin.com.tr ’den yaptığınız alışveriş sonucunda mutlu olmanız temel prensibimizdir. Ürününüzü iade etmek isterseniz veya değiştirmek isterseniz size aşağıdaki koşullar çerçevesinde en hızlı şekilde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

-Kargonuz size teslim edildikten sonra 14 gün içinde faturası ile birlikte (faturanın altında yer alan iade bölümünü doldurarak ), ürün koruma bandı açılmamış, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliği bozulmamış ürünlerinizi tüm aksesuarları ile birlikte faturanızla aşağıda belirtilen adrese geri iade gönderebilirsiniz. Bu koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Bu nedenle ürünleriniz size ulaştığında bozulmasına sebep olmayacak şekilde en kısa sürede denemenizi ve uygun olmadığını düşündüklerinizi, yukarıda belirtildiği şekilde iade göndermenizi öneriyoruz.

-YURTİÇİ Kargo ile iadelerinizi ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. YURTİÇİ Kargo dışında bir kargoyla yaptığınız karşı ödemeli gönderiler kabul edilmeyip tarafınıza geri gönderilecektir.

İade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecektir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 2 (iki) iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir. Geri ödemeniz bankanız tarafından ödeme aracınıza ödeme yaptığınız şekilde (taksitli alışverişler taksitli iade edilir) yapılır. Bu sürecin ilerleme hızı tamamen bankanızın iç süreçlerine bağlıdır.

İade Adresi: MİİN / Kazlıçeşme Mah. Beşkardeşler 4.Sok. No:1 Zeytinburnu-İstanbul

2. İade koşulları nelerdir?

a. Kargo tesliminden sonra 14 günü geçmemiş olmalıdır.

b. Ürün orijinal ambalajı bozulmamış, açılmamış olmalıdır.

c. Ürün koruma bandı varsa açılmamış olmalıdır.

d. Ürün etiket ve varsa logoları çıkarılmamış olmalıdır.

e. Ürün yeniden farklı bir müşteriye satılabilir durumda olmalıdır.

3. Miin.com.tr’den satın almış olduğum bir ürünü MİİN mağazalarından iade veya değişim yapabilir miyim?

Miin.com.tr üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde iade ve değişim işlemi sadece merkez depodan  yapılabilmektedir. Mağazalarımızdan iade veya değişim yapılamamaktadır. İadelerinizi YURTİÇİ kargo ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

İade Adresi: MİİN / Kazlıçeşme Mah. Beşkardeşler 4.Sok. No:1 Zeytinburnu-İstanbul

4. İade işleminden sonra geri ödemem ne kadar sürede yapılır?

İadeleriniz depomuza ulaştıktan sonra ürün iade koşullarını sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir ve iadesi uygun olan ürünleriniz ie ilgili işlemler 2 iş günü içinde tamamlanarak ücret iadesi işlemleri tamamlanır. İade işlemleriniz MİİN tarafından tamamlandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bu aşamadan sonra iadenin hesabınıza geçme süresi bankanız süreçlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.